Hizmet Şartları

TANIMLAR

Ferilan : https://ferilan.com alan adı üzerinde yürütülen seri iş ilanı sitesi.

İLGİLİ YASAL DAYANAK

Özel İstihdam Büroları Genelgesi (2016/1)’nin “Kurumdan İzin Alınmasını Gerektirmeyecek Durumlar” başlıklı 2.10 maddesi (2.) bendi olan “İş arama motoru veya seri ilan şeklinde olup; başvur butonu, üyelik sistemi ya da herhangi bir kayıt işlemi olmaksızın açık işlerle ilgili iletişim bilgilerine serbestçe erişimine olanak veren internet sitelerinin Kurumdan izin belgesi almasına gerek bulunmamaktadır.”

İşbu Hizmet Şartlarında kullanıcılarına veya internet sitesi ziyaretçilerine bildirmeksizin değişiklik yapma hakkımız saklıdır.

İlan Yayınlama Şartları

  1. İş ilanları yayınlama hizmeti, yalnızca Türkiye’de faaliyetden  olan işletmelerin, yalnızca eleman arama ilanı oluşturması amacıyla kullanılabilir. Bu amaç dışındaki ilanlar dikkate alınmaz, yayınlanmaz. Örneğin : reklam amaçlı oluşturulan ilanlar, CV toplama amacı güden ilanlar, kursiyer toplama amaçlı ilanlar kesinlikle yayınlanmaz. Her ne sebeple olursa olsun yayınlanmayan ilanlarla ilgili bir bildirim yapma zorunluluğumuz yoktur. Hizmet şartlarımıza uygun ya da değil ilanın yayına alınması kontrol editörlerimizin tercihindedir.
  2. Oluşturduğunuz ilanlar, yayın politikamıza göre kontrol edilir, yalnızca uygun görülen ilanlar yayınlanır, uygun olmayan ilanlar dikkate alınmaz bunla alakalı ayrıca bildirim yapılmaz.
    ferilan.com, şartlarını sağlamayan ilanları yayınlamama haklarına sahiptir.
  3. Oluşturacağınız iş ilanı, açık bir dille yazılmalı, başvuru yöntemi (telefon, mail, yüzyüze görüşme ve ya diğer kariyer sitelerinde cv gönderimi ile başvuru) belirtilmelidir.
  4. İş ilanında, aranılan personelle alakalı yeterlikler (eğitim, yaş, deneyim v.b.), çalışma saati, çalışma şartları ve sağlayacağınız sosyal olanaklar (maaş, sigorta v.b.) açıkça belirtilmelidir.
  5. İşverenlerin ilan yayınlaması ile ilgili bi sınırlama yoktur. Ancak aynı pozisyon için yayınlanan ilanlar tekrar eden ilan kapsamında yayına alınmaz.
  6. Yayınlanan iş ilanları en fazla 30 gün süreyle yayında kalabilir. Daha öncesinde ilan sahibi tarafından yayından kaldırmamış dahi olsa otomatik olarak yayından kaldırılır.
  7. Yayınlanacak ilanla alakalı hukuki sorumluluk ilanı oluşturan gerçek/tüzel kişiye aittir. Ferilan.com, oluşturulan iş ilanındaki bilgilerin gerçek olduğunu varsayar.
  8. İlanı kaydettiğiniz esnada, Gizlilik Politikamızda da belirtildiği üzere; IP adresiniz ve ilanı oluşturduğunuz tarih saat otomatik olarak kaydedilmektedir.

Ziyaretçi Şartları

ferilan.com, işverenlerin oluşturduğu ve tarafımızdan onaylanarak yayınlanan ilandaki bilgilerin tamamının doğruluğunu ve gerçekliğini garanti etmez. İlanlara başvuru yapıp/yapmamak tamamen ziyaretçinin tasarrufunda ve sorumluluğunda olup doğabilecek hukuki sorumluluk tamamen iş ilanına başvuracak kişiye aittir.